Preskocit navigáciuVYHLADÁVANIE

Kalendár udalostí

Predchádzajúci mesiac Nasledujúci mesiac
Apríl 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Výcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciou


Výcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciou

Určení príslušníci Ženijného práporu Sereď spolu s participujúcimi jednotkami 12. mechanizovaného práporu Nitra, 13. mechanizovaného práporu Levice a kadetmi Akadémie ozbrojených síl Liptovský Mikuláš sa v termíne od 11. do 15. marca zúčastnili výcviku v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciou v priestoroch Centra výcviku Lešť.

Výcvik bol zameraný na problematiku z predmetov Trhaviny a ničenie a Ženijné zátarasy. V prvých troch dňoch precvičili zriaďovanie roznetových sietí, roznet ohňom, trhanie dreva, ocele, betónu a železobetónu, ako aj problematiku trhania hornín. V poslednom výcvikovom dni zriaďovali protitankové mínové pole rojnicovým spôsobom s následným vyzdvihnutím tohto mínového poľa.

Podľa slov riadiaceho výcviku kapitána Jozefa Šinala (veliteľ 6. ženijnej roty ženijného práporu Sereď) boli úlohy a ciele splnené na vysokej profesionálnej úrovni.


Výcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciouVýcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciouVýcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciouVýcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciouVýcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciouVýcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciouVýcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciouVýcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciouVýcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciouVýcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciouVýcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciouVýcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciouVýcvik v trhaní a mínovaní s ostrou ženijnou muníciou

Autor: žpr , Foto: žpr - Dátum: 18.03.2019
Čítanosť: 200
Verzia pre tlač

Skočiť na menu
Share